Japonia învinge Mexicul în Little League World Series

Ce Film Să Vezi?

Little League World Series Japonia

Japonezul Shozo Kamata lovește un single RBI în timpul celei de-a cincea reprize a unui meci internațional de baseball cu dublă eliminare împotriva Mexicului la Little League World Series, duminică, 17 august 2014, în South Williamsport, PA. Japonia a câștigat cu 9-5. AP

stâlpul casei în engleză

SOUTH WILLIAMSPORT, Pa. - Shozo Kamata a reușit un single de două reprize, în a cincea repriză, pentru a ajuta Tokyo, Japonia, să învingă Guadalupe, Mexic, cu 9-5 în Little League World Series duminică.

Cu jocul egalat la 5, Kamata a lovit o minge lentă la sol, care a scăpat de portarul scurt și de la al doilea bază al Mexicului și a făcut scorul cu 7-5.

Japonia a adăugat încă două în repriză și Mexicul nu a putut răspunde, coborând în ordine în topul celui de-al șaselea.

Japonia avansează pentru a juca Seoul, Coreea de Sud, miercuri.Djokovic triumfă la Wimbledon pentru a-și asigura recordul egal cu al 20-lea major Nigeria uimește echipa SUA în cadrul expoziției olimpice Antetokoumpo, Bucks elimină conducerea lui Suns în finala NBA