Breviar MLB: victorie controversată pentru Mets

Ce Film Să Vezi?

MLB: Miami Marlins la New York Mets

8 aprilie 2021; New York City, New York, SUA; Jeff McNeil, cel de-al doilea membru al echipei New York Mets (6), este felicitat de coechipierii săi, după ce a lovit un joc care a egalat runda de acasă solo împotriva Miami Marlins în timpul celei de-a noua reprize a unui joc de deschidere la Citi Field. Credit obligatoriu: Brad Penner-USA TODAY Sports

Michael Conforto a atras un hit de pitch cu bazele încărcate joi după-amiază pentru a limita o revenire în repriza a noua repriză a celor de la New York Mets, care și-au câștigat deschiderea de la domiciliu, învârtind 3-2 la Miami Marlins.

Arbitrul Ron Kulpa a recunoscut mai târziu că a greșit în apelul său care i-a dat Mets-ului victoria. În partea de jos a noua, cu meciul egalat cu 2-2, Kulpa a început să-l cheme pe Conforto la greve, dar, în schimb, i-a acordat prima bază după ce a decis că mingea a pășit brațul lui Conforto pe un teren de la Anthony Bass al lui Marlins. Marlinii au susținut apelul, dar fără rezultat.

Corey Dickerson și Jesus Aguilar au avut lovituri RBI în al șaselea pentru Marlins off Mets, titularul Taijuan Walker. Dickerson a terminat 2-pentru-4.

angel locsin twitter ultimele știri

O mulțime de vânzări de 8.492 - 20% din capacitate - s-a dovedit pentru primul joc al Mets în fața fanilor de la Citi Field începând cu 29 septembrie 2019 și primul joc pe teren propriu sub noul proprietar Steve Cohen.Djokovic triumfă la Wimbledon pentru a obține recordul de 20 de majore Nigeria uimește echipa SUA în cadrul expoziției olimpice Antetokoumpo, Bucks elimină avantajul lui Suns în finala NBA

White Sox 6, Royals 0

Lance Lynn a aruncat un joc complet, primul în competițiile majore din acest sezon, și a reușit a doua sa închidere în carieră, în timp ce Chicago a câștigat deschiderea acasă în detrimentul Kansas City.

Lynn (1-0) nu a permis încă o cursă câștigată în două starturi, acoperind 13 reprize 2/3. A permis cinci single-uri cu 11 lovituri și fără plimbări față de Royals. Doar doi alergători din Kansas City au ajuns la a doua bază.

Brad Keller (0-1) a luat pierderea după ce a cedat patru runde la șase lovituri în 3 1/3 reprize.

Angels 7, Blue Jays 5 (11 reprize)

am prins asta de fund

David Fletcher a lovit un single de două etape cu două outs în repriza a 11-a pentru a da Los Angeles o victorie în deschiderea acasă a Torontoului la Dunedin, Florida.

Fletcher a avut trei RBI-uri, iar Mike Trout a reușit o rundă solo pentru Angels. Junior Guerra (2-0) a obținut un fund perfect al 10-lea pentru a obține victoria. Raisel Iglesias a lovit lateral în partea de jos a 11-a pentru a câștiga a doua salvare.

Vladimir Guerrero Jr. a avut o acasă și trei RBI-uri și Cavan Biggio au reușit o acasă solo pentru Blue Jays.

Gemenii 10, Marinarii 2

Mitch Garver, Byron Buxton și Luis Arraez au reușit să obțină 16 lovituri într-o victorie asupra Seattle în deschiderea de acasă de la Minneapolis.

Buxton s-a dublat și s-a dublat, iar Garver a adăugat o dublă în timp ce conducea în trei curse. Arraez a contribuit cu trei RBI-uri, iar Andrelton Simmons a mers 3-pentru-5 cu două duble pentru Minnesota, care a câștigat al doilea joc consecutiv. Jose Berrios (2-0) a renunțat la două reprize în 5 reprize 2/3.

Jose Marmolejos a făcut o lovitură de gol, Torrens a avut trei lovituri, inclusiv o dublă, iar Ty France a adăugat două lovituri pentru Seattle. Marco Gonzales (0-1) a permis șapte alergări pe nouă lovituri și două plimbări în 4 reprize 1/3.

Puii 4, Pirații 2

Kris Bryant, Anthony Rizzo și Javier Baez au obținut fiecare o lovitură de teren și au avut două lovituri pentru a scăpa Chicago de pe urma primei lovituri, într-o victorie asupra gazdei Pittsburgh.

Puii, care au avut doar 21 de lovituri în primele șase jocuri, au adunat 11 joi pentru a susține un nou început solid de la Jake Arrieta. Dreapta a câștigat a doua victorie în cât mai multe începe să-și înceapă stagiul de întoarcere cu Chicago. Ambele victorii au venit împotriva Piraților.

Arrieta a aruncat șase reprize, a permis două alergări la șapte lovituri, a lovit patru și a mers trei pe 89 de pitchuri.

Red Sox 7, Orioles 3

Boston a marcat cinci runde de la a șasea repriză pentru a strica deschiderea de la domiciliu a lui Baltimore.

Starterul Orioles Matt Harvey (0-1) a fost acuzat de patru runde câștigate la șapte hit-uri în mai multe reprize. Harvey a fost tras în a șasea după ce Rafael Devers și Christian Vazquez (3-pentru-5, run) au condus cu simplu.

aprinde-l ca și cum ar fi dinamită

Boston a ajuns să înscrie de două ori în repriză - unul dintr-un groundout al lui Christian Arroyo și altul dintr-un simplu Franchy Cordero - pentru a prelua conducerea. Red Sox-urile au adăugat două curse în cea de-a șaptea și o alta în a opta, într-o manevră de la Enrique Hernandez.

Rockies 7, Diamondbacks 3

Jon Gray nu a permis o lovitură în șase reprize, Dom Nunez a intrat în gol și Colorado a învins Arizona în Denver.

medicament rapid de căpșuni în școli

Trevor Story și Charlie Blackmon au avut două hituri pentru Rockies, iar Daniel Bard a obținut ultimele două outs pentru a doua salvare.

David Peralta a avut o triplă pentru a-l distruge pe cel care nu a lovit, Eduardo Escobar a făcut lovitură liberă, iar Pavin Smith a avut două lovituri pentru Diamondbacks.

Cardinali 3, Brewers 1

În primul său deschizător de acasă pentru St. Louis, Nolan Arenado a reușit câștigarea de două ori a câștigătorului joc, pentru a obține o victorie asupra Milwaukee.

Drew Rasmussen (0-1) a aruncat o lovitură de 1-1 și a extins seria de victorii a cardinalilor la patru meciuri. Salvatorul Giovanny Gallegos (2-0) a obținut victoria, iar Alex Reyes a înregistrat a treia salvare.

Adam Wainwright a făcut cel de-al șaselea început de deschidere la domiciliu pentru cardinali, legându-l pe Bob Gibson pentru recordul echipei. A lovit șase bătăi și a permis o alergare câștigată în cinci reprize. Corbin Burnes, titularul producătorilor de bere, a lovit nouă bătăi în șase reprize închise.

Astros 6, A’s 2

Carlos Correa și Yordan Alvarez au făcut meciuri și au avut jocuri cu mai multe lovituri, în timp ce Houston și-a deschis drumul către o victorie în deschiderea acasă împotriva Oakland.

Jose Altuve a mers, de asemenea, adânc pentru Astros, zdrobind un șut de 426 de picioare în câmpul din stânga-centru, conducând la a șaptea repriză pentru a acoperi barajul. Houston conduce liderii majori cu 15 acasă. Astros au învins Atletismul în toate cele cinci întâlniri, depășindu-i cu 41-11.

Cristian dreapta de la Houston, Cristian Javier (1-0), a permis trei lovituri și două plimbări în timp ce a șters șapte în cinci reprize fără scor.