Breviar MLB: naționalele se reunesc pe locul 9 pentru o victorie sălbatică

Ce Film Să Vezi?

MLB: Washington Nationals la Philadelphia Phillies

23 iunie 2021; Philadelphia, Pennsylvania, SUA; Starlin Castro (13 ani), cel de-al doilea membru al statului Washington Nationals, lovește un singur RBI în timpul celei de-a noua reprize împotriva Philadelphia Phillies la Citizens Bank Park. Bill Streicher-SUA TODAY Sports

Starlin Castro a câștigat 3 pentru 4 cu trei RBI-uri și a oferit un single, dublu, în noua, pentru a propulsa Washington Nationals la o revenire sălbatică de 13-12 asupra gazdei Philadelphia Phillies miercuri după-amiază.

Naționalele au șters trei deficite la nivel global, inclusiv liderii Phillies în cinci și patru, pe drumul spre a patra victorie consecutivă. Phillies și-au pierdut al treilea rând la rând și al șaselea în ultimele opt jocuri.

Hector Neris (1-4) a renunțat la single-uri spate cu Josh Bell și Josh Harrison pentru a deschide al nouălea, stabilind lovitura continuă a lui Castro. A fost a cincea salvare a lui Neris. Paolo Espino din Washington a câștigat prima sa salvare în carieră.

Trea Turner a câștigat 3 la 4 cu două RBI-uri, iar Bell a câștigat 2 la 4 și a lovit cel de-al doilea mare slam al carierei în al șaselea de pe relieverul David Hale, care a finalizat o repriză de șase etape și a acordat naționalilor un avantaj de 11-9.Djokovic triumfă la Wimbledon pentru a obține recordul de 20 de majore Nigeria uimește echipa SUA în cadrul expoziției olimpice Antetokoumpo, Bucks elimină avantajul lui Suns în finala NBA

Giants 9, Angels 3 (13)

MLB: San Francisco Giants la Los Angeles Angels

23 iunie 2021; Anaheim, California, SUA; Jucătorul din stânga al San Francisco Giants, Mike Tauchman (29 de ani), sărbătorește cu săpătul după ce a lovit o rundă de trei alergări în timpul reprizei a 13-a împotriva Los Angeles Angels la Angel Stadium. Kelvin Kuo-SUA ASTĂZI Sport

Home-run-ul Mike Tauchman, cu trei parcurse, a finalizat o repriză a 13-a cu șapte curse, care a ridicat San Francisco la o victorie asupra Los Angeles-ului în Anaheim, California.

Giganții au profitat de patru plimbări în repriză, inclusiv o plimbare intenționată, de la bullpen-ul Angels pentru a finaliza o serie de două jocuri și a câștiga pentru a opta oară în nouă jocuri. Îngerii au căzut trei la rând.

Angels a trebuit să joace o mare parte din a 12-a repriză cu pitcherul Griffin Canning în câmpul stâng și Taylor Ward trecând din câmpul stâng în catcher, poziție pe care nu o mai jucase din 2017, când era în minori.

twitch streamer arde casa

White Sox 4, Pirates 3

Yasmani Grandal a lovit o dublă în două reprize de egalitate în a cincea repriză, în timp ce Chicago a câștigat o serie de pierderi de cinci jocuri, cu o victorie asupra gazdei Pittsburgh.

Leury Garcia a adăugat un homer solo și Tim Anderson un dublu RBI pentru White Sox, care a împărțit un set de două jocuri în Pittsburgh. Starterul din Chicago, Dylan Cease (6-3), a permis două runde, una câștigată și șapte lovituri în 5 reprize 2/3, cu o plimbare și șapte lovituri.

Ke’Bryan Hayes a lovit o pereche de single-uri RBI pentru Pirați, care câștigaseră trei din patru. Starterul din Pittsburgh, Chase De Jong (0-2), a lansat 4 reprize de 2/3, renunțând la patru runde și șapte lovituri, cu două plimbări și șase lovituri.

Tigrii 6, Cardinali 2

MLB: Cardinali St. Louis la Detroit Tigers

23 iunie 2021; Detroit, Michigan, SUA; Jonathan Schoop (7), primul membru al Detroit Tigers, primește felicitări de la Jeimer Candelario (46), după ce a lovit o rundă de acasă în a cincea repriză împotriva cardinalilor St. Louis de la Comerica Park. Credit obligatoriu: Rick Osentoski-USA TODAY Sports

Jonathan Schoop a reușit să conducă în trei runde, Matt Manning a obținut prima victorie în liga majoră și gazda Detroit a ocupat locul St. Louis pentru a muta seria interligă în două jocuri.

Mingea lungă a lui Schoop a fost a 10-a în această lună și 15 a sezonului. Daz Cameron a reușit, de asemenea, să joace și a marcat două runde pentru Tigri. Manning (1-1) a renunțat la două reprize la cinci lovituri în 5 reprize 2/3. A mers doi și a lovit unul.

Cardinalul titular John Gant (4-6) a durat doar trei reprize și a renunțat la trei alergări la două lovituri și patru plimbări în timp ce a vântat patru. Nolan Arenado a marcat pentru St. Louis, iar Lars Nootbaar a contribuit cu primul său succes în liga majoră, un triplu, și a marcat o cursă.

Rockies 5, Mariners 2

MLB: Colorado Rockies la Seattle Mariners

23 iunie 2021; Seattle, Washington, SUA; Lansatorul german Marquez, de 48 de ani, din Colorado Rockies, își pompează pumnul la ieșirea din teren la sfârșitul celei de-a patra reprize a unui joc împotriva marinarilor din Seattle la T-Mobile Park. Stephen Brashear-SUA TODAY Sports

German Marquez a permis o singură rundă la două lovituri în opt reprize, iar Trevor Story a lovit două runde de acasă, în timp ce Colorado a învins gazda Seattle.

Rockies, care a câștigat doar a șasea oară în 34 de jocuri de pe acest sezon. Marquez (6-6) s-a retras din primii 17 cu care s-a confruntat, înainte ca Taylor Trammell din Seattle să lovească o lovitură solo cu două outs în a șasea repriză. Raimel Tapia, atacantul Rockies, a câștigat 0 la 4 cu o plimbare, încheind cea mai lungă serie de lovituri active a majorilor la 18 jocuri.

Marinarii și-au rupt seria de victorii de cinci jocuri, care a egalat un sezon maxim, și au terminat cu 7-2 pe casa lor de nouă jocuri.

Brewers 3, Diamondbacks 2

MLB: Milwaukee Brewers la Arizona Diamondbacks

23 iunie 2021; Phoenix, Arizona, SUA; Brandon Woodruff (53 de ani), lansatorul de la Milwaukee Brewers, lovește un single RBI în a patra repriză împotriva Arizona Diamondbacks la Chase Field. Matt Kartozian-SUA TODAY Sports

Brewers a luat meciul de cauciuc cu 3-2 cu nefericitul Diamondbacks, pierzând 33 din ultimii 36, datorită lui Brandon Woodruff, care a aruncat șapte reprize bune și a bătut într-o fugă pentru a-și ajuta propria cauză.

Woodruff (6-3) a terminat cu nouă lovituri și a permis o alergare la trei lovituri cu două plimbări.

Brewers au fost ofensați de Tyrone Taylor și Jace Peterson, care au înregistrat fiecare câte o pereche de hit-uri, și Avisail Garcia, care a condus într-o cursă și a desenat două plimbări.

Astros 13, Orioles 0

Abraham Toro a lovit un homer cu trei curse și a condus în patru curse, iar Jose Urquidy a aruncat șapte reprize solide în timp ce Houston a câștigat al 10-lea joc consecutiv, eliminând gazda Baltimore.

Victoria a lăsat Astros să finalizeze o serie de trei jocuri cu Orioles, care acum au renunțat la cinci jocuri consecutive. Houston a depășit Baltimore cu 26-3 în această serie.

Jose Altuve, Yordan Alvarez și Chas McCormick s-au îndreptat și pentru Houston, iar Kyle Tucker s-a întors de pe lista rănitului și a intrat 2-pentru-3 cu un RBI. Urquidy (6-3) a câștigat șase din ultimele sale șapte decizii. Dreapta a renunțat la doar trei lovituri, izbind șase cu o singură plimbare.

Rangers 5, Atletism 3

Adolis Garcia a eliminat două victorii solo pentru a-i oferi 20 de lideri în echipă, iar Nate Lowe a mers, de asemenea, adânc pentru a ridica Texasul peste Oakland, în Arlington, Texas.

Jonah Heim a doborât un dublu RBI, iar Brock Holt a avut un simplu scor pentru Rangers, care au câștigat două dintre primele trei concursuri din seria cu patru jocuri. Sean Murphy a făcut homer și Skye Bolt și Matt Chapman au adăugat fiecare câte un single RBI pentru Atletism, care a pierdut patru din ultimele cinci jocuri.

Yusmeiro Petit (7-1) al lui Oakland l-a ușurat pe titularul James Kaprielian să înceapă repriza și l-a văzut imediat pe Lowe depunându-și schimbarea în primul pas peste perete în câmpul central. Petit a renunțat la două curse într-o singură repriză. Jucătorul câștigător Brett Martin (2-2) nu a permis o lovitură peste 1 2/3 reprize fără scor.

Yankees 6, Royals 5

Luke Voit a lovit un single câștigător de joc, cu unul în a noua repriză, iar New York a supraviețuit unei căderi a lui Aroldis Chapman pentru a obține o victorie asupra Kansas City pe stadionul Yankee.

Yankees catcher Gary Sanchez a lovit un homer egal pe Greg Holland (2-3), căptușind o minge rapidă 1-2 pe linia terenului stâng pentru al 12-lea homer din noua. Voit a câștigat-o cu primul său succes în carieră și cu al doilea RBI în carieră.

Kristine Hermosa și Diether Ocampo

Stângacul din Kansas City, Danny Duffy, a făcut trei plimbări în două reprize fără scor, în urma întoarcerii sale din lipsa a 31 de jocuri cu o tensiune a antebrațului.

Mets 7, Braves 3

Homerul cu două etape al lui Francisco Lindor a evidențiat o repriză de trei reprize, iar New Yorkul a salvat o împărțire a unui set de patru jocuri cu Atlanta în Queens, New York.

Lindor a adăugat, de asemenea, un single RBI târziu, Jeff McNeil a înregistrat trei hit-uri cu un RBI și Michael Conforto - înapoi de mai bine de o lună în jos, cu o accidentare la hamstring - a avut două hit-uri și a marcat de două ori pentru Mets, care au postat 13 hit-uri. În debutul său în liga mare, Tylor Megill din New York a lansat 4 reprize 1/3, renunțând la două reprize pe trei lovituri și două plimbări. A scos patru.

Freddie Freeman a avut patru lovituri, iar Austin Riley s-a dublat de două ori pentru bravi, care au pierdut pentru a treia oară în opt jocuri. Wright (0-1, 9.95 ERA), chemat de la Triple-A Gwinnett cu Max Fried (blister) pe lista răniților, a permis cinci runde, plus patru lovituri, trei plimbări și un atac în doar două reprize pentru Atlanta.

Raze 8, Red Sox 2

Austin Meadows, Mike Zunino și Brandon Lowe au reușit să alerge la acasă, în timp ce Tampa Bay a reușit să câștige cea mai gravă serie de pierderi din șapte meciuri din sezon, cu o victorie asupra Bostonului la Sankt Petersburg, Florida.

Meadows a lovit locul 16 în primul loc, Zunino a adăugat locul 15 în al doilea și Lowe a descărcat locul 14 în al șaptelea pentru Rays, care a intrat într-o jumătate de joc a Ligii Americane, liderul estic Red Sox, învingând pentru prima dată în cinci încercări.

Garrett Richards din Boston (4-5) a fost aspru pentru cinci curse (patru câștigate) și trei hituri și a durat doar 1 2/3 reprize. A mers patru și a lovit un bătător într-un început obositor de 54 de pasuri.

Blue Jays 3, Marlins 1

Bo Bichette, care conduce majorele cu 61 de puncte marcate, a jucat un rol cheie într-o pereche de mitinguri, propulsând Toronto la o victorie asupra gazdei Miami.

Toronto a luat toate cele patru jocuri de la Miami în acest sezon, inclusiv ambele concursuri din seria care tocmai a fost încheiată. Blue Jays au câștigat patru la rând în general, în timp ce Marlinii au scăzut trei consecutive.

Robbie Ray (5-3) a câștigat victoria, permițând patru lovituri, o plimbare și o alergare în șase reprize. A scos șase.

Padres 5, Dodgers 3

Trent Grisham a tras la egalitate, cu o plimbare bazată pe baze în a opta repriză, iar gazda San Diego a învins-o pe Los Angeles pentru a finaliza o lovitură de trei jocuri.

San Diego a obținut a șaptea victorie consecutivă în general. Los Angeles a intrat în serie cu șase victorii în ultimele șapte jocuri.

Jake Cronenworth, Manny Machado și Victor Caratini s-au înscris pentru Padres. Tim Hill (4-3) a obținut victoria după retragerea singurului bătător cu care s-a confruntat pentru a încheia vârful optimi. Max Muncy a obținut două dintre cele cinci lovituri din Los Angeles și a înscris de două ori. Jucătorul care a pierdut Blake Treinen (1-3) a renunțat la două runde la două lovituri într-o singură repriză.

Media la nivel de câmp

Povești conexe

Breviar MLB: Manny Machado, Blake Snell au condus Padres pe lângă Mets

Breviar MLB: Corey Kluber al echipei Yankees aruncă pe locul 6 fără sezon din sezon

Breviar MLB: Yan Gomes conduce explozia de 17 cursuri a naționalilor