Nets speră să joace Kyrie Irving, Kevin Durant se odihnește împotriva Blazers

Ce Film Să Vezi?

Kyrie Irving Houston Rockets

Kyrie Irving # 11 din Brooklyn Nets zâmbește în urma victoriei de 120-108 asupra Houston Rockets la Barclays Center pe 31 martie 2021 în New York City. Mike Stobe / Getty Images / AFP

Brooklyn Nets speră să-l revadă pe Kyrie Irving pe teren când vineri seara vor găzdui Portland Trail Blazers.

Irving a suferit probleme periodice inghinale în acest sezon, iar ultimul atac de durere l-a făcut să rateze joi seara130-113 victorie rutieră asupra Indiana Pacers.

Antrenorul din Brooklyn, Steve Nash, ar prefera să-l vadă pe Irving pe podea față de Portland și Kevin Durant așezat pe bancă. Durant și-a egalat sezonul maxim de 42 de puncte în 36 de minute în timpul golului Pacers în capătul din față al unui back-to-back.

Mâine va fi o provocare diferită, a spus Nash după victoria de joi, a patra la rând din Brooklyn. Vom vedea cine este disponibil și cum arată totul și vom juca o echipă Portland foarte bună și vom încerca să avem o performanță bună.Djokovic triumfă la Wimbledon pentru a-și asigura recordul egal cu al 20-lea major Nigeria uimește echipa SUA în cadrul expoziției olimpice Antetokoumpo, Bucks elimină conducerea lui Suns în finala NBA

Nash a spus că ar prefera ca Blake Griffin (14 minute față de Pacers) să joace pentru a doua noapte consecutivă decât Durant, care s-a întors recent dintr-o accidentare la coapsă și a ratat 23 de jocuri cu o accidentare la ischiori la începutul sezonului.

Nash a spus că decizia ar putea să nu fie luată până aproape de încetare. Dar este cu siguranță impresionat de jocul recent al lui Durant pentru Nets (43-20), care a condus Conferința de Est cu 1 1/2 jocuri peste Philadelphia 76ers.

Ce pot sa spun? Am luxul de a-l antrena pe Kevin Durant, a spus Nash. Îl bagi în linie și se întâmplă lucruri bune.

Durant a înregistrat 10 pase decisive, a făcut 16 din 24 de încercări de poartă pe teren și a lovit toate cele opt aruncări libere într-un efort puternic, împotriva lui Indiana.

Brooklyn a primit, de asemenea, o performanță stelară de la Alize Johnson, care a avut cel mai bun concurs din cariera sa de 44 de jocuri în NBA, cu 20 de puncte și 21 de recuperări în carieră.

Energia a fost acolo din momentul în care am intrat în clădire, a spus Johnson. Eram gata să plec acolo și să dovedesc că aparțin.

Portland este brusc fierbinte, cu victorii în spate de 21 de puncte în față pe Pacers și Memphis Grizzlies pentru a deschide o excursie de șase jocuri.

Ieșirile solide urmează o întindere în care Trail Blazers au pierdut cele mai grave cinci jocuri consecutive din sezon.

Am fost cu siguranță gata să jucăm, a declarat atacantul veteran Carmelo Anthony după victoria de 130-109 de miercuri din Memphis. Ai putea să-l simți. Ai simțit că am fost închiși și am știut cât de important este acest joc pentru noi.

stream kimi no na wa

Portland (34-28) urmărește Dallas Mavericks cu un joc în lupta pentru numărul 6 în Conferința de Vest. Primele șase echipe evită runda play-in.

Trail Blazers a avut trei marcatori de 20 de puncte împotriva Memphis. CJ McCollum a avut 26 de puncte și șase pase decisive, Norman Powell a înscris 24 și Damian Lillard a adăugat 23.

Portland a condus cu până la 33 de puncte în prima repriză în timp ce se îndrepta spre victoria explozivă.

Pentru mine, este o apărare de cinci bărbați, așa că toată lumea trebuie să-și facă treaba, a spus antrenorul Trail Blazers, Terry Stotts. Pentru mine, prima repriză a fost despre apărarea echipei și asta include apărarea în tranziție.

Plaselea învins gazda Portland 116-112pe 23 martie fără Durant și Irving. James Harden a condus calea marcând 25 de puncte și potrivindu-și cea mai bună carieră din cele 17 pase decisive.

Harden (hamstring) va rata vineri al 13-lea meci consecutiv.

Lillard a înregistrat 22 de puncte și nouă pase decisive pentru Trail Blazers în meciul de luna trecută, dar a fost doar o lovitură de 5 din 17.

Lillard, care ocupă locul al cincilea în NBA la scor cu o medie de 28,2, înregistrează doar 22,3 puncte pe meci luna aceasta.