La Salle îl neagă pe Ateneo de la prima rundă în volei UAAP

De La Salle a fost ultima echipă care a învins Ateneo în urmă cu doi ani și sâmbătă, Lady Spikers au fost primii care au făcut acest lucru de atunci. La Salle a respins cererea campionului în apărare Ateneo de a

Inquirer 7 jucători de volei feminini UAAP 80: săptămâna 1

În fiecare săptămână, INQUIRER Sports va clasa pe cei șapte cei mai buni artiști din turneul de volei feminin din sezonul 80 al UAAP. Autorul va baza clasamentul pe clasamentul echipei jucătorilor,

Desiree Cheng de la La Salle este MVP finalele sezonului 79 al UAAP

Desiree Cheng a câștigat premiul MVP din Finale după ce a ajutat-o ​​pe De La Salle să păstreze titlul în urma unei victorii palpitante cu cinci seturi asupra Ateneo în meciul 2 al finalelor de volei feminin din sezonul 79 al UAAP

La Salle recuperează Campionatul General al UAAP în sezonul 78

La Salle urmează să recâștige campionatul general UAAP de la Universitatea din Santo Tomas la sfârșitul sezonului 78 al ligii. UST a cedat cursa generală după pierderea Golden

EXPLICATOR: Volei la Jocurile Olimpice de la Tokyo

Lucruri de știut despre competiția de volei la Jocurile Olimpice de la Tokyo din 2020: BAZELE ABSOLUTE Atât turneele masculine, cât și cele feminine prezintă 12 echipe împărțite în două bazine, cu jocuri

Jucătorii de volei pe plajă au autorizat să poarte bikini în cadrul evenimentului din Qatar

Jucătorii de volei pe plajă vor putea purta bikini pentru un turneu care va avea loc în Qatar, a declarat marți organul de conducere al sportului, după ce doi germani și antrenorul lor s-au jurat să boicoteze

Jaja Santiago s-a oferit să schimbe naționalitatea în japoneză

MANILA, Filipine - Jaja Santiago a primit o mulțime de oferte în ultima vreme în ceea ce privește cariera de volei. Una dintre ele a fost aceea de a-și schimba naționalitatea în japoneză, filipineza

Echipa PH de volei pe plajă a plecat în Thailanda pentru AVC Continental Cup

MANILA, Filipine - Echipa filipineză de volei pe plajă a plecat duminică în Thailanda pentru a concura în Cupa Continentală a Confederației Asiatice de Volei, care este un eveniment de calificare olimpică în care

Jucătorul sârb de volei interzis, amendat pentru gest rasist

MANILA, Filipine — FIVB a interzis internaționala sârbă Sanja Djurdjevic pentru două meciuri pentru gestul ei rasist în timpul meciului echipei sale împotriva Thailandei în națiunile feminine de volei